20 YILLIK TECRÜBE

20 YILLIK TECRÜBE


DOĞAYLA YAKINLAŞ, BİLİNÇLİ TÜKET ve DEĞER KATAN PROJELER YAP

20 yıllık kültürel ve uluslararası tecrübe ile doğadan aldığı ilhamı birleştirerek çalışmalarına yansıtan Yüksek Mimar Beyza Kasapoğlu; doğayla uyumlu insan, doğa dostu yapılar ve enerji muhasebesini göz önünde bulunduran yaşamların gerekliliğine inanan, yenilikçi yaklaşımlarıyla dönüşümlere liderlik yapmaktadır.

Yüksek Mimar Beyza Kasapoğlu, ALAN Mimarlık adını ilk olarak 1998 yılında Taşkışla’nın avlusunda dile getirildi. 2005 yılında ilk adımları attı ve 2007 yılında resmi olarak ALAN Mimarlık ve Proje Yönetimi adı altında, ortaklık yapısı ile hizmet vermeye başladı. 2020 yılında, tüm dünyadaki değişime ayak uydurarak yeni başlangıçlar için önemli bir kararla, yine üniversite yıllarındaki heyecanla, bu kez ALAN by BEYZA KASAPOĞLU olarak yeni yönetim ile çalışmalarına devam etme kararı aldı.

Şantiye tecrübesini proje sürecine aktaran ALAN, Yapı Bilgi Sistemi (BIM) teknolojisini projelerinde kullanarak, yeni nesil proje ve proje yönetimi anlayışı ile sektörün önde gelen markalarıyla çalışmaya devam etmektedir.

LEED, BREEAM, WELL gibi Yeşil Bina Danışmanlık Hizmetleri sayesinde hayata geçirdiği çevreye duyarlı yeşil binalar ile gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmanın sorumluluğunu taşımaktadır.

“Sürdürülebilir insan yerleşimleri yaratmayı amaçlayan etik tasarım bölümü” olan permakültürün bilinirliğini arttırmak, enerji muhasebesini günlük hayatımıza dahil ederek yaşam alanlarımızı yeniden şekillendirmek amacı ile Permakültür Tasarımı faaliyetlerine yeni firmasında heyecan ile başlamıştır.