iwbi

WELL Danışmanlık Hizmeti

“WELL Bina Standartları insan odaklıdır.”

WELL Bina Standartları insan sağlığını merkeze alan en iyi tasarım ve inşaat uygulamalarını birleştiren performans bazlı bir yeşil bina sertifikasyon sistemidir. 2013 yılında faaliyete geçen WELL, diğer yeşil bina sertifikasyon sistemlerinin aksine insan sağlığı ve bina kullanıcılarının refahına yönelik stratejiler sunmaktadır. Sertifikasyon sisteminin bütün uygulamaları insan vücudundaki sistemlerin (kardiyovasküler sistem, bağışıklık, solunum sistemi gibi) desteklenmesini hedeflemektedir. Ortalama olarak bir insanının vaktinin %90’ınını binaların içinde geçirdiği düşünülürse, binaların iç ortam kalitesinin hayat standartına ve insan bedenine etkileri göz ardı edilmemelidir.

WELL Bina Standartlarının 7 konsepti:

Hava
Su
Beslenme
Işık
Fitness
Konfor
Zihin

WELL Sertifikası’na sahip bir proje bina kullanıcılarının sağlığı, refahı ve mutluluğuna, ölçülebilir bir değer sağlamaktadır ki bu da çalışanların verimliliğini pozitif olarak etkilemektedir. Çalışan verimliliğindeki bu yükseliş bina sahibi ya da kiracı firmalara ek bir tasarruf getirisi sağlar. Tasarımın, inşaatın, bina işletiminin ve yatırım kararlarının kalbine insan konulduğunda, insan sağlığı ve mutluluğunun getirdiği verimlilik dolayısı ile personel maliyetlerinde tasarruf ve firmaların çalışanlarına verdiğini değer sektörde farklılık yaratacaktır.

WELL’in Sunduğu Değer Önermesi: Ofis
Çalışan ve Müşteri için Geliştirilmiş Ortam
Yatırım Getirisi
Endüstride Liderlik + Kurumsal İlişkiler
Artan Verimlilik
İyileştirilmiş Çalışan Memnuniyeti + Kalıcılık

WELL LEED, Living Building Challenge, BREEAM, Green Star, Three Star gibi uluslararası geçerliliğe sahip yeşil bina sertifikasyon sistemleri ile uyumlu çalışır.

ALAN Mimarlık ve Proje Yönetimi Ağustos 2016 tarihinden itibaren kadrosunda bulunan WELL AP (Akredite Uzman) ile WELL projelerinde kayıt öncesi çalışmalarda, Dokümantasyon İnceleme, Performans Değerlendirme ve Tekrar Sertifikasyon süreçlerinde danışmanlık hizmeti vermeye başlamıştır.

WELL Bina Standartları ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için: www.wellcertified.com